Son zamanlarda WhatsApp sık sık yeni güncellemeleri ile gündeme geliyor. Mobil sürümüne en son gelen büyük değişiklikler sonrasında WhatsApp masaüstü sürümü kullananlarda unutulmadı. Uygulamanın masaüstü güncellemesi de geldi. Söz konusu WhatsApp masaüstü güncellemesi ile kullanıcılar birtakım yeniliklerle buluşacak. İşte yeni gelen özellikler ve detaylar.

WhatsApp masaüstü güncellemesi ile karanlık mod özelliği geliyor

WhatsApp masaüstü güncellemesi ile karanlık mod

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, şimdi de masaüstü için güncelleme getiriyor. Söz konusu güncelleme ile beraber masaüstü uygulaması karanlık mod özelliğini kullanıcılara sunacak. Aynı zamanda kullanıcılar bundan sonra çıkartmalar özelliğini daha özgür bir şekilde masaüstü kısmında da kullanabilecek.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, 2.2049.8 sürümüyle birlikte yeni özellikler kazanıyor. Bu sayede tasarım çehresinin değiştiği popüler uygulamanın mobilde sevilen özellikler masaüstünde de bulunacak.

Geçtiğimiz yıldan itibaren bir çok uygulamada ve oyunlarda arayüz kısmında karanlık mod özelliği mevcuttu. WhatsApp’ın da mobil sürümünde hem Android hem de iOS kullanıcıları için söz konusu özellik kullanılmaktaydı. Kısa süre önce oluşan istekler sonrasında WhatsApp’ın masaüstüne karanlık mod özelliği getirmesi bekleniyordu. Ve sonunda beklenen hamle geldi, yeni güncelleme ile berber kullanıcılar WhatsApp masaüstü sürümünü karartabilecek.

WhatsApp’ın telefonlarda en çok sevilen özelliklerinden birisi olan çıkartmalar masaüstü sürümde bulunsa da sadece varsayılan çıkartmalar kullanılabiliyordu. Yeni güncelleme ile birlikte çıkartmalar çeşitleniyor. Yani bu da demek oluyor ki; daha fazla seçeneğiniz olacak.  geliyor. Bu sayede konuşmalarınız daha eğlenceli ve keyifli hale gelecek.