Benimde neredeyse her gün kullandığım bu websiteler sizinde işinize yarayacak. Eğer işiniz grafik,tasarım ve yazılım ise çok faydalı olacak.Sizlerde bu 5 websiteyi sıklıkla kullanacaksınız.

1.Canva

Eğer hala Photoshop kullanmakta zorlanıyor musunuz? veya günlük gönderi oluşturmada zorluk mu çekiyorsunuz? veya bir gönderi hazırlarken şablon mu arıyor musunuz? veya gönderi ölçülerini bilmiyor musunuz? gibi bir çok sorunlamı karşılaşıyorsunuz.. 

Canva 2012 yılından beri kullanıcılarına hizmet veriyor.Avustralya genel merkezi olan Canva kullanıcılara bence muhteşem hizmetler sunuyor.Sizlerde Canva sitesine giderek Facebook ve Google ile hızlı bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Canva önceden oluşturulmuş hazır şablonlardan seçebilirsiniz.Örneğin bazıları: Youtube Kanal Resmi, Facebook Sayfa Kapağı, Youtube Video Kapağı,Reklam,Sunum,Afiş,Videolar,Kolaj,
Masaüstü Duvar Kağıtları, Özgeçmiş gibi daha bir çok şablon sizi bekliyor.

Şablonu seçtikten sonra sol panelde Fotoğraflar,Bileşenler,Metin,Videolar,Arka Plan,Yüklemeler,Klasörler ve Daha Fazla sekmeleri var. Tasarıma  sürükle bırak yöntemi ile nesneleri ekleyebilirsiniz.Gönderinin üzerinde bulunan nesnelerin ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz.Sağ üstten İndir seçenekleri ile PNG,JPG,Video,PDF,GİF,Animasyon şeklinde indirebilirsiniz.

Sitede Daha kalan bir çok özellik var diğer kalan özellikler siz keşfedin.😊

2.Remove bgResimleri Photoshop'dan arkaplanı maskelemekten yoruldunuz mu?,Arka plan nasıl kaldırılır? gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız.Açılımı Remove Background (Arka Plan Kaldırıcı)  olan ve tamamen ücretsiz.Arkaplanı kaldırmak isterseniz.Gelin kolay yolu var ama tabi işin ehli Photoshopda.

Siteye gitmek için: https://www.remove.bg/

Siteye ilk önce resim dosyasını yüklemek gerekir.Daha sonra kalan işlemleri kendisi yapacaktır.
Arkaplan kaldırıldıktan sonra resme tıklayarak indirebilirsiniz.


3.W3Schools


Program dilinde  doğru kaynak bulmakta zorlanıyor musunuz?  (Okunuşu: dabilü tri sokuls)
Web yazılımcısı olan kişiler unuttuğu söz diziminlerini burada buluyor (Syntax).Öncellikle aşamalı olarak eğitimi görülür.Eğitim içinde her dersin sonunda ufak bir test bekliyor sizi,benimde genelde kullandığım uğradığım sitedir ama anlatım İngilizce,Resimde görülen yere tıklayarak Türkçe diline çevirebilirsiniz..Tabi bu genelde pek sağlıklı olmaz sizlere tavsiyem bilmediğiniz kelimeleri çevirin ve cümle oluşturun hem sizin İngilizceniz gelişecek hem de program dilini öğreneceksiniz.
Siteye gitmek için: https://www.w3schools.com/

4.GTmetrix

GTmetrix genellikle webmasterların kullandığı bir site,sitenizin masaüstü görünümüne hız testi yapabilirsiniz.Tarama sonuçlarından nelerin iyileştirilmesi gerektiğini liste şeklinde gösterir.Bazen yoğunluk oluyor bu nedenle beklemek zorunda kalırsınız siteye üye olarak test için ön sıraya girin.
Eğer mobil görünüm için test etmek istiyorsanız "User Settings" (Kullanıcı ayarları) sayfasından yapabilirsiniz.
Siteye gitmek için: https://gtmetrix.com/

5.Tempmail

Mail hesapları oluşturmaktan bıktınız mı? veya  her siteye kayıt olmak için geçiçi mail mi lazım işte tüm bunları Tempmail ile giderebilirsiniz.Tabi başına gelecek sorunlandan ben sorumlu tutulmam bütün sorumluluk size aittir.Tempmail sitesine gitmeden önce bir DDos koruması için beklemek gerekir bu sitenin aldığı bir güvenlik önlemidir.Daha sonra size birkaç saniye içinde bir mail adresi oluşturacak.Daha sonra maili kopyalayıp kullanabilirsiniz ve gelen kutusuna bakmayı unutmayın.
Siteye gitmek için: https://temp-mail.org/tr/
 
Evet değerli Wprehberim okuyucuları sizlere güzel bir rehber daha sunduk,yazıyı sevdiklerinizle paylaşarak onların işini kolaylaştırabilirsiniz.Yaşadığınız sıkıntıları,düşüncelerinizi,deneyimlerinizi veya sizin bize önerebileceğiniz siteleri yorumlarda belirtebilirsiniz.👌💪