Teknolojin gelişmesiyle şüphesiz insan hayatını kolaylaştırdı.Ancak bu gelişmenin olumlu yönleri kadar olumsuz yönleri de mevcut.Teknolojiyle beraber bilgisayar ve bilgisayar yazılımı kullanımı arttı.Kötü amaçlı yazılımlar gün geçtikçe çoğaldı.Bizde boş durmadık ve piyasanın hatırı sayılır tecrübeli isimlerinin en iyi ücretsiz  antivirüs programlarına bir göz attık ardından yazımızda tek tek ele aldık.

En İyi Antivirüs Programları

Kaspersky


Kaspersky ismini bilmeyen yoktur herhalde. Bu sektörün tartışmasız en iyi isimlerinden biridir kendisi. Eski sistem kullanıyorsan veya virüs programlarına yüksek meblalar vermek istemiyorum ben  diyorsan eğer yılların tecrübesiyle en iyi ücretsiz antivirüs programı alternatiflerinin başında kaspersky free antivirüs yerini alıyor.
Kaspersky Free Security özellikleri ise şu şekilde;
  • Temel Koruma:Sık karşılaşılan virüslere, şüpheli web sitelerine ve daha fazlasına karşı korur.
  • PC ve Android cihazlarınızdaki virüslere karşı sizi korur.
  • Parolalarınızı, özel belgelerinizi korur ve depolar.
  • VPN ile çevrimiçi olarak gönderdiğiniz ve aldığınız verileri şifreler.
  • Kapersky Free Antivirüs indirmek için tıklayın.

AVAST


Hepimizin bildiği bir diğer isim AVAST. Sektörün eski yazılımcılarından olan AVAST, free antivirüs programıyla bu listemizdeki yerini alıyor. Ücretsiz olarak temel korumayı başarıyla sağlayan AVAST, listemizdeki bir diğer alternatif yazılım.
Avast free security’nin özellikleri ise şu şekilde;
-Virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımları engelleyin. Virüsleri, fidye yazılımlarını ve diğer tehditleri gerçek zamanlı olarak tespit edin.
Wi-Fi güvenliğinde zayıf nokta taraması ağınızdaki yetkisiz kişileri ve güvenliğinizdeki zayıf noktaları bulun.
Parolalarınızı güvende tutun. Parolalarınızı kasamızda kilitli tutun ve sitelerde tek bir tıklamayla oturum açın.
-Avast Free Antivirüsü indirmek için tıklayın.

AVG ANTİVİRÜS


AVG yi bir çoğumuz mobil cihazlardan biliyoruz. Mobil cihazlarda sunduğu hizmetlerle güzel başarı yakalamış olan deneyimli bir üretici. Bilgisayarlar içinde antivirüs geliştiren yazılımcı AVG de, göz ardı edilmemesi gereken ücretsiz antivirüs programlarından bir tanesi.
AVG Free Antivirüsün özellikleri ise şu şekilde;
-Virüs, casus yazılım ve diğer kötü amaçlı yazılımları durdurun.
-Güvenli olmayan bağlantıları, indirmeleri ve e-posta eklerini engelleyin.
-Bilgisayar performans sorunlarını tespit edin.
-Gerçek zamanlı güvenlik güncellemeleri alın.
AVG Free Antivirüsü indirmek için tıklayın.

BitDefender

Piyasadaki tecrübesi tartışılmayack bir diğer firma ise Bitdefender. İşinin ehli yazılımcılardan bir diğeri haliyle en iyi ücretsiz antivirüs programı kategorisinde ismi sayılır bir yazılım  bitdefender free antivirüs.
Bitdefender free antivirüsün özellikleri ise şu şekilde;
-Komple Gerçek Zamanlı Veri Koruma: Bugün mevcut olan en verimli anti-malware çözümünde mutlak güç. Antivirüsün ötesine geçen otomatik koruma.
-Gelişmiş Tehdit Savunma: Geliştirilmiş davranışa dayalı teknolojimiz, gelişmiş tehditleri ve fidye yazılımlarını algılar ve engeller.
-Web saldırısı önleme: Web filtreleme teknolojimiz, asla zararlı bir web sitesine girmemenizi sağlar.
-Kimlik Avı ve Dolandırıcılık Karşıtı:  Alışveriş yaparken, bankadayken veya göz atarken kimlik avı veya çevrimiçi sahtekarlığı önler.
-Otomatik Yükseltmeler: Her Bitdefender ürünü otomatik olarak güncellenecek ve sizi dünyadaki en gelişmiş siber tehditlere karşı koruyacak şekilde tasarlanmıştır. En son sürüme yükseltmeler aboneliğinizin bir parçası olarak dahil edilir. Bu şekilde, abonelik sürenizin yarısında olsa bile, yeni ve gelişmiş özellikleri asla kaçırmazsınız.
Bitdefender free Antivirüsü indirmek için tıklayın.

Norton Security Scan


Bir diğer tecrübeli Antivirüs programı üreicisi  ise Norton. Ben işimi halledeyim o arkaplanda sessiz sessiz işini yapsın ram ve disk kullanımımıda yükseklere çıkarmasın, temel özellikleri bana sunsun o bana yeter diyorsan eğer Norton Security Scan indirip denemelisin.
Norton Security Scan özellikleri ise şu şekilde;
-Güvenlik yazılımı alanında dünya lideri olan Norton tarafından üretildi.
-Arka planda çalışır; ne işinizi ne de oyununuzu böler.
-Bellek ve sabit disk alanı tüketmez.
-Hızlı, kolay, doğru ve üstelik de ÜCRETSİZ.
Norton Security Scan indirmek için tıklayın.
Evet değerli Wprehberim takipçileri faydalı bir yazının sonuna geldik.Eğer senin tavsiye ettiğin bir antivirüs programı varsa yorumlara yazmayı unutma.