Bir milyon yazılımcı alınacağı duyan bir çok yazılımcı başvurular nasıl yapılır diye araştırdı.
Avrupa'nın en genç nüfus ortalamalarından birine sahip Türkiye'deki nitelikli gençlerin geleceğine yönelik amacıyla 1 Milyon Yazılımcı Projesi başlatıldı.
3 yılda 1 milyon yazılımcı yetiştirme amacı taşıyan başvuruları başladı.1 milyon yazılımcı programını tamamlayanlar, siber güvenlikten yazılım geliştirmeye kadar 15 farklı alanda uzman olarak istihdam edilme imkanı kazanacak.

1 MİLYON YAZILIMCI BAŞVURU EKRANI

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra size giriş ekranı gelecektir.Giriş yap butonun altında bulunan "Kayıt Ol" yazısına tıklayarak açılan pencerede sizi 2 soru bekliyor eğer yeni kimlik belgesi çıkarmadıysanız "Eski Kimlik Bilgileri İle Kayıt " seçip ileri diyebilirsiniz.

Eğer yeni kimlik belgeniz var ise "Yeni Kimlik Bilgileri İle Kayıt "  seçip ileri diyebilirsiniz.Daha sonra karşınıza gelen ekrandan bilgilerinizi girip,şuraya dikkat edin mail adresinize aktivasyon maili gelecek.Bu nedenle mail adresinizi doğru girin.

Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra mailinize aktivasyon maili gelecek,eğer aktivasyon maili gelmese dahi neden onaylamadığı hakkında bilgi veren bir mail gelecek.

Aktivasyon mailini geldiniği varsayarsak;
Aktivasyon butonuna basarak yeni şifrenizi girerek kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kayıt işlemi bitti sonra giriş yaparak buraya ulaşabilirsiniz.


Resimdeki gibi BTK Akademiye Giriş diyerek BTK Akademiye gidebilirsiniz.
Evet bir yazımızın sonuna geldik,siz bu 1 milyon yazılımcı projesi hakkında neler düşünüyorsunuz yorumları bekliyoruz.👇